Opublikowany w Patchwork

Patchworkowa zabawa „Sew Along” z Lalabaj


Witajcie Drogie Dziewczyny!

Mam wrażenie, że zaniedbuję ten pamiętnik „szyciowy”, ale chyba tak to już bywa, że albo się szyje albo pisze:-) Dzisiaj zostalam niecnie pozbawiona możliwości szycia więc napiszę słowo o zabawie organizowanej przeze mnie na Facebooku, nazwanej „Sew Along z Lalabaj”:

https://www.facebook.com/groups/317134595716047/

W zabawie wykorzystujemy materiały zawarte na stronie:

https://www.sharonhollanddesigns.com/sew-along/?fbclid=IwAR1CgpZ7l2Y9R4RkzyI-ZaleRka_KEuEpQec-Hyy8BSmkmB5EnrtOWnahn4

I od siebie nie dodajemy wiele więcej oprócz czasu, pasji, i umiejętności chociaż podstawowej szycia patchworku:-)

I postępując zgodnie ze wskazówkami  z powyżej podanej strony, szyjemy poszczególne bloki patchworku, który ostatniecznie zostanie skompletowany i zakończony.

Zabawa „Sew along” chyba nie jest zbyt znana w Polsce, szczerze mówiąc, nie wiem czy kiedykolwiek się u nas odbywała w inetrnetowych kręgach (przynajmniej w formie patchworkowej czyli szycia kolejnych bloków patchworku w kolejnych tygodniach), więc może po krótce wyjaśnie ogólne zasady.

Zasada jest taka, że posiadając klarowne instrukcje, każda osoba, która chce wziąć udział w zabawie, szyje w kolejnych tygodniach swoje dzieło wg tychże wskazówek i zgodnie z podanymi terminami. Czyli w naszym przypadku w pierwszym tygodniu każda z nas gromadzi tkaniny i się przygotowuje, w kolejnym tygodniu szuje blok nr 1, w jeszcze kolejnym blok nr 2 itd. Z tego co zauważyłam , wszystkie już się co prawda „rozjechałyśmy” i każda robi co uważa, ale grunt że zachowana jest komunikacja i dobrze się bawimy :-))

I w ten oto sposób powstają piękne bloki (na razie ! bo zaczęłyśmy niedawno):

 

Powyżej bloki w wykonaniu: Asi, Ewy, Doroty, Danuty i Mirki (nie podam nazwisk, bo nie uzyskałam upoważnienia 😉 a nawet się nie starałam uzyskać ;-))

Po uszyciu kolejnego bloku, każda z nas chwali się dokonaniami na FB i pokazuje zdjęcia. Dzięki temu razem się motywujemy , pomagamy sobie w problemach technicznych, zgłaszamy uwagi i brniemy do celu, jakim jest skończenie całego patchworku (każda swój !).

Szyjemy z dowolnych tkanin, każda może sobie zmieniać dowolnie uklad bloków, w sumie traktujemy instrukcje w dość swobodny sposób.

Nadal możecie do nas dołączyć , zapraszamy 🙂

I tak sobie podążamy do przodu, po skończeniu bloków, każda będzie je składać w quilt, pikować i cieszyć się swoim patchworkiem. Oczywiście liczę na super zdjęcia od Dziewczyn ich dokonań, które Wam pokażę!

serdecznie pozdrawiam i trzymajcie kciuki za pikowanie 🙂

Olga (Lalabaj)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s